Öykümüz

Sono Görüntüleme Tıp Merkezi

1983 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Radyoloji Ana bilim dalında uzman olarak çalışan Dr Özlem Çağlayan ve Dr Emin Aytan ın ortaklığında kuruldu. Önceleri sadece Ultrasonografi ve Nükleer Tıp (sintigrafi) dallarında hizmet veren merkez zaman içinde yeni yöntemleri bünyesine kattı.

Merkeze 1987 yılında Rontgen ünitesi ilave oldu.

1990 yılında Mamografi ve İzmirde ilk kez özel bir merkezde Kemik yoğunluk ölçümü osteoporoz tanısında kullanılmaya başlandı. Yine aynı yıl içinde Ege bölgesinde Sperm Ölçümünü bilgisayarlı cihaz ile yapan ilk özel merkez oldu.

1994 de Yurt dışında ağırlıklı olarak MR eğitiminde uzmanlaşan radyoloji uzmanı Dr Engin Aytan'ın merkeze katılması ile İzmirde ilk kez 1.5 Tesla MR hastalar ile buluşturuldu.

1995 yılında Spiral Bilgisayarlı tomografi kuruldu.

Daha sonraki yıllarda üç boyutlu renkli doppler ultrasonografi ile anne karnındaki bebeklerin daha detaylı bir inceleme ile anomalilerinin erken dönemde ortaya konması sağlandı. Tüm Sistem aynı yıllarda dijitalize edildi.

2006 yılında kurulan 64 Dedektörlü BT Anjiografi ile Koroner hastalıkların tanısına hızlı kolay ve en üst düzeyde bilgiyle ulaşılası sağlandı.

Aynı yıllar içinde Ortopantomografi ve Diş Tomografisi ayrı departmanlarda çalışmalarını sürdürdü.

Sononukleer görüntüleme Merkezi 30 yıldan bu yana seçkin, deneyimli kadrosu ile tüm hastalaıkların tanısında, en iyi hizmeti vermek için kendini yenilemekte ve yüksek sorumluluk duygusu ile çalışmalarını sürdürmektedir.